POJEDYNCZE

Pierścienie tłokowe uszczelniające, pierścienie tłokowe zgarniające, pierścienie tłokowe olejowe, pierścienie uszczelniające z zamkiem hakowym. Wyszukiwanie właściwego pierścienia mogą Państwo prowadzić za pomocą filtrów, które znajdują się po lewej stronie okna lub wpisując oczekiwane frazy u góry okna. Cena pierścieni zależ od wielu czynników m. in. rozmiaru, materiału, konstrukcji, powłoki, zamka, pokrycia, etc.

Właściwy wybór pierścieni opiera się na głębokiej wiedzy technicznej i wymaga dużego doświadczenia w dziedzinie projektowania i dopasowywania konstrukcji pierścienie do różnych silników, dlatego w razie wątpliwości sugerujemy konsultację z naszym personelem.

Pierścień uszczelniający, pierścień zgarniający tłoka – rodzaje pierścieni

W silnikach spalinowych najczęściej spotyka się następujące rodzaje pierścieni tłokowych:

Pierścień uszczelniający – znajdujący się najbliżej denka tłoka w specjalnym rowku. Ma za zadanie uszczelniać komorę spalania w taki sposób, aby gazy powstające w wyniku tego procesu nie przedostawały się do korpusu silnika.

Pierścień kompresyjno-zgarniający – umieszczony między pierścieniem uszczelniającym a zgarniającym. Zatrzymuje gazy, które przedostały się przez pierścień uszczelniający. Zgarnia także nadmiar oleju z cylindra. Jest to możliwe dzięki specjalnemu kształtowi powierzchni roboczej.

Pierścień zgarniający – nazywany inaczej olejowym. Znajduje się najniżej ze wszystkich tego typu elementów. Pełni funkcję zgarniającą nadmiar oleju ze ścianki cylindra w trakcie ruchu tłoka.

Wyróżnia się także pierścienie uszczelniające z zamkiem hakowym. Charakteryzuje się obecnością zamka hakowego ułatwiające montaż i demontaż tego elementu. Ma on mechanizm zabezpieczający, który znacząco ułatwia umieszczenie go w odpowiednim miejscu oraz utrzymanie pozycji uszczelniającej. Dzięki temu, że pierścień z zamkiem hakowym jest bezproblemowy w montażu i demontażu zapewnia efektywność oraz oszczędność czasu w trakcie konserwacji lub naprawy silnika.

Zastosowanie pierścieni tłokowych

Pierścienie tłokowe uszczelniające, zgarniające, olejowe lub z zamkiem hakowym stosuje się przede wszystkim w silnikach spalinowych. Zapewniają one odpowiednią kompresję mieszanki paliwowej oraz powietrza i chronią przed wyciekiem gazów na zewnątrz komory spalania.

Pierścienie tłokowe uszczelniające stosuje się również w hydraulicznych cylindrach, gdzie uszczelniają ciecz hydrauliczną w przestrzeni roboczej tłoka, co przekłada się na płynne działanie całego systemu.

Pierścienie tłokowe mogą być także przydatne w sprężarkach oraz różnego rodzaju aplikacjach przemysłowych. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie konieczne jest właściwe uszczelnienie przestrzeni roboczej.

Pierścienie tłokowe uszczelniające, zgarniające tłoka lub z zamkiem hakowym od czescidosilnika.pl

Oferujemy najwyższej jakości produkty spełniające normy i standardy ISO. W asortymencie są dostępne części od znanych i cenionych producentów. Zapewniamy profesjonalne wsparcie na każdym etapie sprzedaży. W naszej ofercie znajdą Państwo nie tylko pierścienie tłokowe uszczelniające czy z zamkiem hakowym, ale i inne części do silników np. panewki, zawory, tłoki. Dodatkowo oferujemy także całe zestawy naprawcze służące naprawie silnika. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą!

Filtry
Śr. rzecz. PIER.
  • od:do:mm
Wysokość PIER.
Przekrój Prz. PIER.
Przekrój Tył PIER.
Powłoka PIER.
8PLN 358PLN